FASCINATION ABOUT ALMANCA SAYıLAR

Fascination About almanca sayılar

Fascination About almanca sayılar

Blog Article

Almanca’da karşınızdaki kişinin halini hatırını sorarken ‘ Wie geht es … ‘ soru kalıbı kullanılır. Cevap verirken ise ‘ Es geht mir … ‘ kalıbı kullanılır.

Almancada iki basamaklı sayılar söylenirken ilk önce birler basamağındaki rakam okunur ve araya und yani Türkçe karşılığı olarak ve bağlacı getirilir. Daha sonra ise Onlar Basamağındaki sayı söylenir.

Bu Konumuzda yazılan içeriği not alarak çalışcouldı unutmayın. Pekiştirme için sitemizde yer alan diğer Almanca konularımıza bakabilir alıştırmalar yapabilirsiniz. Almanca dilini kullanırken, sayılardan çok sık bahsederiz. Almanca Sayılar ve Okunuşu yazılışı

Almancada ilk yirmi sayının ezberlenmesi ve öğrenilmesi ile tüm sayıların okunuşlarına ve yazımlarına kısa sürede hakim olunabilinir. Biz de bu nedenle sayıları telaffuzlarıyla beraber alt kategorilere ayrılarak tablolarda derledik. Almanca Sayılar 20’ye Kadar

Almanca sayılar ve okunuşları - one'den a hundred'e kadar Almanca sayılar konu anlatımı başlıklarını merak edilen tüm yönleriyle birlikte derledik.

Her dilde olduğu gibi Almanca’da da sayılar önemli bir konudur. Dikkatle öğrenilmesi ve ezberlenmesi gerekir. Bununla beraber öğrendikten sonra bol bol alıştırma ve tekrarlarla öğrenilen bilgileri iyice pekiştirmek lazımdır.

Bazı kişilerin kafası tamda 3 basamaklı sayılarda oldukça fazla karışmaktadır. Sayıların basamaklarının artmasından mıdır bilinmez kişiler two basamaklı sayılara göre 3 basamaklı sayıların daha zor öğrenileceğini düşünüyorlar.

Cevapla Anonim diyor six sene önce Sait zehn halb diye olur ben almanyada yasiyorum ve burda doğdum

Dört sayı farklıdır: Yazılışında ve okunuşunda farklılık olan yalnızca 4 sayı var. Geri almanca sayılar kalan standarttır. Farklılık şunlarda;

Bu tablodan daha sık görülen ve yaygın olan hastalık türlerinin Almanca’daki karşılıklarına erişebilirsiniz.

Örnek cümleler sizlere kelimelerin daha iyi pekiştirilmesi açısında az da olsa kolaylık sağlayacak ve konu ile ilgili bazı ifadeleri öğrenmenizi sağlayacaktır.

Şimdi ilk olarak resimli bir şekilde Almanca rakamları görelim, daha sonra birden yüze kadar Almanca sayıları öğrenelim. Şunu da önemle belirtelim ki, aşağıdaki konu anlatımı Almanca sayılar ve okunuşu hakkında yazılan en geniş kapsamlı konu anlatımıdır ve Almanca sayılar hakkında yazılan dev bir rehber niteliğindedir.

Hıristiyan geleneğinde 666, insanlığa eziyet etmek için cehennemin derinliklerinden çıkacak bir yaratık olan canavarın sayısıdır.

Almanca dili Türkçe gibi değildir sayılar ve kelimeler yazıldığı gibi okunmaz. Nasıl İngilizce de yazıldığı gibi okunmuyor ise Almanca içinde durum aynıdır.

Report this page